Vampirist Forum
Sitemizden daha iyi yararlanmak ve diğer üyelerimizle tanışmak için lütfen 15 saniyenizi ayırarak sitemize üye olabilirsiniz...
Kontrol Paneli

____________________________ Anasayfa'm Yap
Giriş yap

Şifremi unuttum

En son konular
» wampir mi dediniz ??? ben biliyorum !!!
Salı Eyl. 19, 2017 4:26 pm tarafından Karga

» YOKLAMA
Salı Eyl. 19, 2017 4:19 pm tarafından Karga

» Vampir Hastalığı(Porfiria)
Paz Mayıs 19, 2013 8:08 pm tarafından mannak_

» Sohbet bölümü
Paz Mayıs 19, 2013 2:58 pm tarafından mannak_

» Peter Plogoyowitz
Çarş. Nis. 10, 2013 5:12 pm tarafından Psyche7

Vampirizm - Christopher Frayling

Önceki başlık Sonraki başlık Aşağa gitmek

olmamis Vampirizm - Christopher Frayling

Mesaj tarafından Karga Bir Cuma Ağus. 14, 2009 3:10 am

Vampirizm

Christopher Frayling

Varlık Yayınları

» Araştırma
» İnceleme

Vampirlerin edebiyattaki tarihsel ve kronolojik gelişiminin izini süren bu kitap, Gotik edebiyat ve vampirizm meraklıları için paha biçilmez nitelikte.

Christopher Frayling'in kapsamlı giriş yazısı, temanın Lord Byron'dan Kont Dracula'ya uzanan evrimini ayrıntılarıyla inceliyor. Aydınlat Karanlığımızı başlıklı 1. Bölüm'de, Joseph Pitton de Tournefort'dan "Doğu'ya Yolculuk", Dom Austin Calmet'den "Macaristan ve Çevresindeki Bölgelerin Vampirleri"; Lord Ruthven ve Klanı başlıklı 2. Bölüm'de, John Polidori'den "Vampir", Lord Byron'dan "Bir Öyküden Parça", Alexandre Dumas'dan "Tiyatroda Bir Akşam", James Malcolm Rymer'dan "Vampir Varney"; Dehşetin Fırtınalı Güzelliği başlıklı 3. Bölüm'de, Johann Ludwig Tieck'ten "Uyandırma Ölüyü", E.T.A. Hoffman'dan "Aurelia", Alexis Tolstoy'dan "Vurdalaklar Ailesi", Fitz-James O'Brien'dan "Neydi O?", X.L.'den "Yahuda'nın Öpücüğü; Kont Drakula başlıklı 4. Bölüm'de, Bram Stoker'dan "Drakula"; Haemokseksüalite başlıklı 5. Bölüm'de, Richard van Krafft-Ebing'den "Psychopathia Sexualis", Ernest Jones'dan "Vampirler Üzerine" yer alıyor. Ek olarak da, Slavoj Zizek'in "Bir Vampirizm Kuramı" başlıklı ilginç makalesi konuya farklı bir açılım getiriyor
Karga
ADMIN
ADMIN

Klanı : Malkavian

http://vampirist.vampire-legend.com

Önceki başlık Sonraki başlık Sayfa başına dön